/Files/images/IMG-b33f18ae8c5b40ee98bef0be864f32d0-V.jpg

/Files/images/IMG-c19d76f03f6b8a2831d888e84fbdbac3-V.jpg

/Files/images/IMG-9334923368b3baf6b613345a3e483069-V.jpg

/Files/images/IMG-a535008f50e6608747978bce601cf492-V.jpg

/Files/images/IMG-82639e41e5a44ef073d4690b27a6f816-V.jpg

«Дитяча мотивація. Неправильні способи мотивації та шляхи їх подолання»

БАТЬКАМ ПРО ПІДЛІТКА

Заповіді батькам:/Files/images/new_25.jpg

1. Не навчайте того, з чим ви не обiзнанi,не соромтеся, якщо чогось не знаєте. Пообiцяйте з цим питанням розiбратися й обов’язковоце зробiть.

2. Не сприймайте дитину як свою власнiсть, не ростiть її для себе. Ваша мета — викохати її для життя серед людей.

3. Довiряйте дитинi. Розтлумачуйте те, що вона робить, із кращого, а не з гiршого боку. Залишайте за нею право на помилки. Тiльки припускаючись помилок, дитина набуває вміння самостiйно їх виправляти.

4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Людина змалечку повинна вiдчувати свою значущість. Лише тодi з неї виросте творча, впевнена у своїх силах, вiдповiдальна особистiсть.

5. Будьте терплячими, ставтеся терпляче до дитячих поривів: по-перше: розвиток особистостi —випробування не лише для вас, батькiв, але й для самої дитини. Виховуйте її вимогливою любов’ю. По-друге: ваша нетерплячiсть — ознака слабкостi, перший показник невпевненостi у собi.

6. Будьте послiдовними у своїх вимогах, однак запам’ятайте: успiх у вихованнi досягається не покаранням, а стабiльнiстю обов’язкових для виконання правил, спокiйним тоном спiлкування, неквапливістю.

7. Потурбуйтеся про те, аби ваша дитина накопичувала досвiд у спокiйному темпi. Дозволяйте їй вiдпочивати вiд ваших розпоряджень, зауважень, наказiв. Нехай син або донька потроху вчаться самостійності.

8. Виключiть зi своєї практики вислiв: «Роби, як я наказав», замiнiть цю форму вимоги iншою:«Роби, тому що не зробити цього не можна, це принесе користь». Дитина має звикнути дiяти не за вказівкою (навiть батькiвською), а тому, що це доцiльно, розумно, потрiбно для чиєїсь вигоди.

9. Оцiнюючи дитину, кажiть їй не тiльки про те, чим ви особисто незадоволенi, а й про те, що вас у ній радує. Нiколи не порiвнюйтс свою дитину із сусiдською, з її друзями, однокласниками. Порiвнюйте, якою вона була вчора та якоює сьогоднi. Це допоможе швидше опанувати ази батькiвської мудростi.

10. Пам’ятайте, що для дитини ваше ставлення до своїх батькiв є найкращим прикладом того, як треба ставитися до вас!

11. Організовуйте сiмейне життя таким чином, щоб не лише ви мали обов’язки перед дитиною, а й вона перед вами. Дайте їй зрозумiти, що ви також потребуєте її посильної допомоги.


Рекомендовані фільми для підлітків: "За мрією" 2019 року, "Чудо", "В небо за мрією", "Смеркові мисливці", "Леді Берд" ... Перегляд за бажанням суто за бажанням дитини. Можна проаналізувати фільм в колі сім'ї.

Приклад обговорення:

«За мрією» 2019 року

Питання для обговорення:

• Що нового ти дізнався з фільму?
• Що змусило тебе посміхнутися?
• Що тебе засмутило у фільмі?
• У тебе є мрія?
• А що ти готовий зробити заради мрії?
• Які риси характеру допомогли головній героїні досягти своєї мрії?
• Які риси характеру допоможуть тобі?
• Які якості варто розвивати для досягнення своєї мрії?


Жорстоке поводження з дітьми

Що таке образа дітей?

Образа і зневага дітей включає будь-яка дія, яке може завдати шкоди дитині. Деякі розуміють це як "погане поводження з дітьми". Діти, над якими знущаються, багато страждають, а маленькі діти - особливо. Вони не розвиваються належним чином і не встигають в школі. Такі діти погано про себе думають і не довіряють іншим, часто налякані і озлоблені. Іноді такий стан може призвести до летального результату.

Діти не в змозі зрозуміти, що вони не винні в тому, що над ними знущаються. Думають, що зробили щось не так і заслужили покарання. Саме дорослі повинні захистити їх. Якщо Ви помічаєте, що над дитиною знущаються, знайдіть спосіб йому допомогти.


Типи поганого поводження з дітьми

Будь-яка дія, що заподіює дитині шкоду, є образою, яке може бути фізичним, емоційним або сексуальним. Нехтування дітьми - це позбавлення дитини необхідного.

• Фізично ображеного дитини легко визначити, так як на тілі видно синці, порізи або інші відмітини, які заподіюють біль, переломи кісток або внутрішні пошкодження.

• Емоційне образу: висловлювання або дії, які змушують дитину думати, що він не бажаний, його не люблять і він нікчемний. Дорослі можуть кричати, погрожувати, ігнорувати або не любити і не підтримувати його. Емоційне образа не залишає слідів, але приносить дитині непоправної шкоди.

• Сексуальна образа виражається будь-яким сексуальним контактом між дорослим і дитиною або старшою дитиною і молодшим, а так же демонстрація дитині порнографічних знімків.

• Нехтування дитиною проявляється в тих випадках, коли у нього відсутнє житло, предмети побуту, дитина не ходить в школу, позбавлений медичної допомоги або необхідного захисту. Нехтування дитиною зустрічається частіше, ніж образа, але не менш згубно.

/Files/images/89947841.png

Що робити в разі образи чи зневаги дитиною?

Зателефонуйте в міліцію або службу захисту прав дітей. Немає необхідності називати своє ім'я. Вас з'єднають з найближчим відділенням Вашого району, де нададуть допомогу. У багатьох лікарнях є спеціальні програми по захисту прав дитини.

Якщо Ви дитина, над яким знущаються, чи не приховуйте це, розкажіть про це тому, хто може допомогти, а саме, родичу, вчителям, психолога або лікаря. Ви не заслужили такого поводження.

Що робити, якщо у вас є побоювання, що хтось може нашкодити дитині?

Якщо Ви думаєте, що Ваша дитина в небезпеці, зателефонуйте у відповідну службу, відведіть дитину в безпечне місце і залишайтеся там. Це може бути будинок найближчого друга або родича. Зателефонуйте в міліцію або організацію по захисту прав дітей. Якщо Ви стурбовані тим, як хтось звертається з Вашою дитиною, знайдіть час поговорити з цією людиною наодинці. Розкажіть йому про проблеми розвитку дитини. Плануйте свої дії, якщо Ваші зауваження були проігноровані.

Як запобігти образу і зневагу дитини?

Щоб захистити Вашу дитину від насильства:

- уважно його слухайте, дайте зрозуміти, що з Вами можна обговорювати будь-які проблеми;

- познайомтеся з друзями Вашої дитини і їх сім'ями;

- перевіряйте всіх дорослих, що оточують Вашої дитини: няньок, вихователів; переконайтеся в їх професіоналізмі та кваліфікації;

- навчіть дитину правильно називати частини тіла, поясніть різницю між допустимими і неприпустимими видами дотиків;

- в разі стресових ситуацій відпочиньте, попросіть Вас замінити, практикуйте методику управління стресовими ситуаціями.

Щоб допомогти дітям Вашого району:

- навчитеся розпізнавати ознаки зневаги і знущання над дітьми, наприклад, відхилення в розвитку, брудний одяг або хворобливий вигляд, лякливість, неспокій або пригніченість;

-познайомтеся з сусідами та іншими дітьми, запропонуйте допомогу молодим батькам;

- захищайте дітей, допомагайте тим, хто сприяє забезпеченню безпеки дітей: жертвуйте гроші або предмети домашнього вжитку в соціальні центри; якщо Ви стали свідком зневаги дитиною, не мовчіть, можливо, його життя залежить від Ваших дій.


Притча «Не продаємо...»

Одна молода пара зайшла у крамницю дитячих іграшок, де довго оглядала на полицях ляльок, які плакали і сміялися, електронні іграшки, маленькі печі, що пекли торти і піци... Однак батьки ніяк не могли вирішити, що купити. До них підійшла ввічлива продавчиня, запитала, чим допомогти.
— Розумієте, — почала пояснювати жінка, —у нас маленька дівчинка, але ми цілими днями не буваємо вдома.
— Дівчинка, яка мало усміхається, — вів далі чоловік.
— Ми хотіли б купити їй щось, що б її ощасливило, — говорила далі жінка, — навіть коли нас немає поруч. Щось, що б її розрадило, потішило, коли вона сама.
— Вибачте, — усміхнулася продавчиня, —ми не продаємо батьків.
Кiлькiсть переглядiв: 258

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.