Безпечна дорога до школи

18.09.2017 до нашої школи завітали представники Управління патрульної поліції у місті Харкові з лекцією "Безпечна дорога до школи", та розповіли цікаву інформацію.

Початок навчального року повертає учнів за парти, які ніяк ще не можуть зосередитись на дотриманні власної безпеки. Вони повинні переорієнтуватись з періоду безтурботного відпочинку на напружений навчальний процес, який вимагає не тільки великої уваги та зосередженості під час уроків, але й під час слідування до школи та безтурботної прогулянки в період повернення додому, переходу проїжджих частин дороги регульованих та нерегульованих перехресть вулиць.

Дорога до школи завжди є справжньою пригодою, але інколи вона може містити небезпеку, про яку ти маєш знати.
Такі прості речі, як правильний одяг та світловідбиваючий матеріал, можуть зробити твою дорогу до школи більш безпечнішою. Уяви свою дорогу до школи. Скільки дорожніх знаків ти бачиш? Скільки світлофорів ти проходиш? Скільки разів ти повинен перейти вулицю? При цьому не забувай - звертати увагу також і на транспортні засоби, що рухаються.

Будь завжди помітним!

Як юний міліціонер ти розумієш, що треба пристібатися ременем безпеки під час кожної поїздки у машині, причому незалежно від того, скільки ти будеш їхати: дві хвилини або дві години. Нагадуй про це також тим, хто їде поруч з тобою в автомобілі.

Тільки той, хто пристебнутий ременем, перебуває у безпеці. А чи знаєш ти, що дитина завжди має подорожувати лише у спеціальному дитячому сидінні? Спитай у своїх батьків, чи є у них для тебе дитяче сидіння.

Дорога до школи на громадському транспорті.

Багато дітей кожен день користуються громадським транспортом. Поради школярам при слідуванні до школи та й в зворотньому напрямку громадським транспортом:

• вчасно виходь з дому;
  • після того, як ти вийшов із транспорту, наприклад шкільного автобуса, дочекайся, коли автобус від їде, і тільки після цього переходь дорогу;
  • не кричи, не бігай та не бийся на зупинці;
  • не ходи по краю тротуару;
  • не поспішай, коли входиш чи виходиш із транспорту;
  • коли їдеш, намагайся сісти або міцно тримайся за поручень;
  • коли виходиш із транспорту, зверни увагу на автомобілі, які проїжджають вулицями та прийми вірне рішення, щодо переходу проїжджої частини дороги;
  • якщо тебе забирають із зупинки батьки, то вони повинні чекати на тебе біля виходу із автобуса, а не на протилежній стороні вулиці.
Діти мають знати також про те, що дорожньо-транспортні пригоди трапляються і в дворах. Тому треба пам’ятати, що загрозу життю може нести не лише автомобіль чи мотоцикл, а навіть велосипед.
Перехід дороги – це серйозний етап у дорожньому русі. Він вимагає від пішоходів відповідної підготовки. Перед переходом вулиці або перехресть, необхідно зосередитись, загострити свою увагу і згадати правила переходу.

Завжди пам’ятайте, як важливо бути обачними на вулицях і дорогах. Адже вони приносять небезпеку, коли неуважні водії та пішоходи порушують

Правила дорожнього руху!