Зарахування дитини до школи

Право навчання дитини у закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає, закріплене Законом України «Про освіту». Відповідно до абзаців другого і третього частини 1 статті 13 Закону України «Про освіту» кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Також зазначена гарантія реалізується через частину 7 статті 18 Закону України «Про повну загальну середню освіту», згідно з якою право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

Однак це право не виключає можливість для батьків обрати інший заклад освіти для своєї дитини. Якщо батьки бажають віддати свою дитину в школу, яка не закріплена за місцем проживання, вони можуть зробити це. Зарахування усіх дітей, що не мають права на першочергове зарахування, здійснюється виключно на вільні місця, інформація про наявність яких 01 червня оприлюднюється на сайті закладу освіти. Зарахування дітей на вільні місця відбуватиметься за результатами жеребкування, що проводитиметься у період з 05 по 10 червня. Особливості проведення жеребкування зазначені у частині 2 розділу ІІ Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367.

Зарахування учнів до закладів освіти здійснюється згідно із Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367. У розділі ІІ Порядку зазначено алгоритм дій щодо зарахування дитини до першого класу закладу освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 922

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.