Звернення до читачів бібліотеки:

Дорогий друже! Держава витрачає багато коштів для того, щоб ти мав підручник. Тож нагадуємо про єдині вимоги до учнів щодо використання та збереження підручників:

1. Пам'ятай, що дбайливе ставлення до книги — завдання державного рівня.

2. Одержавши підручник, обгорни його.

3. Слідкуй за чистотою книги, не читай під час їжі, не бери підручник брудними руками.

4. Не загортай сторінок, а користуйся закладкою.

5. Не роби на сторінках підручника поміток, записів тощо.

6. Не клади в книгу олівці, ручки, інші товсті предмети: від цього рветься палітурка.

7. Читаючи підручник, не згортай його палітурками одна до одної: від цього сторінки підручника розпадаються.

8. Слідкуй за станом книжки, своєчасно ремонтуй її.

9. Пам'ятай: підручник повинен служити учням не менше 5 років і бути чистим, цілим.

10. У кінці навчального року своєчасно повертай підручник своїй рідній школі тільки у відмінному стані, бо на нього чекають твої молодші товариші.

11. Бережи свого вірного, мудрого друга — книгу!

Поради бібліотекаря

/Files/images/porady.jpgЯк вибрати книгу для читання:

Зайшовши до бібліотеки, треба звернутися до каталогів. У перекладі з грецької «каталог» означає «перелік». Отже, каталог — це перелік усіх книг, які є в бібліотеці.

Каталог необхідний кожній бібліотеці, він служить посередником між книгою та читачем. Переглядаючи каталог, читач дізнається, чи є в бібліотеці потрібна йому книга, які книги є в бібліотеці з даної теми, які книги конкретного автора можна прочитати в даній бібліотеці.

В залежності від свого читацького призначення каталоги бувають алфавітні та систематичні. До якого звернутися, залежить від того, що знає читач про книгу.

1. У картотеках картки з назвами книг підібрані за окремими темами.

2. На книжкових виставках ти завжди знайдеш цікаві книги.

3. Переглянь бібліографічні покажчики. Це книги про книги. У них ти знайдеш анотації - короткі розповіді про книги і поради, що читати. Ти можеш сам вибрати книгу з полиць відкритого доступу.

Як читати газету:

1. Читай газету щодня.

2. Газети розкажуть тобі про найважливіші події, що відбуваються в нашій країні і в усьому світі.

3. Перед тим як почати читати газету, переглянь заголовки всіх статей - це допоможе тобі вибрати в ній найцікавіший матеріал.

4. Під час читання газет користуйся картою. Знайди на ній ті місця, про які прочитав у газеті.

5. Пояснення незрозумілих слів знайди в словнику, або запитай у вчителя, бібліотекаря.

6. Візьми книгу про те, що тебе особливо зацікавило під час читання газети.

Як написати реферат:

Реферат (від лат. - «доповідаю»)

1. Визначити тему.

2. Підібрати літературу:

(а) документи, першоджерела;

(б) монографії, довідники, збірники;

(в) газетні та журнальні матеріали.

3. Ґрунтовно вивчити літературу.

4. Скласти первісний варіант плану майбутнього реферату.

5. Виділити основні питання.

6. Систематизувати опрацьований матеріал.

7. Остаточно продумати та уточнити план реферату. Обов'язково включити в план актуальні теми і їх значення.

8. Написати реферат.

9. У кінці реферату слід подати список використаної літератури.

Як вести щоденник читача

Як вивчити вірш

Як готувати доповідь

Як готуватися до іспитів